Podatkiwspolce.pl

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Strona podatkiwspolce.pl powstała z myślą o wszystkich przedsiębiorcach, którzy chcą poznać fachową wiedzę prawnika na temat prowadzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Artykuły zostały stworzone przez Magdalenę Boć, która specjalizuje się w doradztwie korporacyjnym, cywilnym oraz podatkowym.

Jednym z obowiązków spółki z o.o. jest złożenie sprawozdania finansowego do Krajowego Rejestru Sądowego. Poza wymogami dotyczącymi sporządzania pełnej księgowości wielu przedsiębiorców zastanawia się również jak wypełnić KRS-Z30. Jest to wniosek o zmianę wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Porady prawnika prezentujące krok po kroku jak uporać się z tym formularzem mogą pomóc każdej spółce w uniknięciu problemów oraz w zaoszczędzeniu cennego czasu.

Na początku, podczas wypełniania formularza, należy wskazać dane Sądu, do którego wniosek jest składany, oraz dane miejscowości. Pozwala to na sprawdzenie, czy formularz został złożony do właściwej placówki. Przechodząc do części A, musimy wpisać wszystkie niezbędne informacje dotyczące spółki. Jest to miejsce na numer KRS, oznaczenie formy prawnej, nazwę, NIP oraz REGON. W kolejnej części należy wpisać dane wnioskodawcy, z możliwością wykreślenia pól 13 oraz 14, oraz adresata korespondencji, co wymaga ponownego wpisania danych spółki. Część C służy do określenia okresu, za które składanie jest sprawozdanie. W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością konieczne jest wykreślenie rubryk dotyczących skonsolidowanego rocznego sprawozdania grupy kapitałowej oraz informacji o braku konieczności sporządzania sprawozdania. W części D należy umieścić załączniki, mianowicie:

  • roczne sprawozdania finansowe,
  • opinię biegłego rewidenta oraz sprawozdania z działalności, 
  • uchwałę,
  • potwierdzenie uiszczenia opłaty za złożenie wniosku.

Warto również pamiętać, że opłata w wysokości 40 zł oraz 100 zł za ogłoszenie informacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym nie dotyczy każdej spółki. W przypadku dodatkowych zmian opłata ta wynosi 250 zł, nie 40 zł. Tak wypełniony oraz podpisany wniosek należy wysłać pocztą lub zanieść osobiście do danego Sądu.

Dodano: 14-11-2018
Autor: Aniela Walczak
Źródło:
http://podatkiwspolce.pl/wniosek-do-krs-sprawozdanie-finansowe/Dodaj komentarz


Dnia 2018-07-12 11:29:14 Dagmara Chmielewska napisał:
Bardzo dobry post. Parę zdań i całe zagadnienie wyjaśnione w 100 procentach. Dzięki bardzo.
Ocena: 4

Również W Pobliżu: