Towarzystwo Gospodarcze "Meblopol" sp. z o.o.

  • Telefon: 61 652 51 35
  • WWW: https://meblopol24.pl/
  • Miejscowość: Poznań
  • Adres: Bogusławskiego 11
  • Kod pocztowy: 60-214

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Nie zawsze w trakcie szlifowania można korzystać ze szlifierki. Zdarza się, że trzeba zastosować gąbkę ścierną, która świetnie radzi sobie z wszelkiego rodzaju wklęsłościami. Warto jednak w tym wypadku dobrze przeanalizować swój wybór.

Gąbka ścierna może mieć różne gradacje ziarna, co sprawia, że może być wykorzystywana do wielu różnych celów. Niektóre z gąbek mogą być stosowane zarówno na mokro, jak i na sucho. Generalnie gąbki działają tak samo jak krążki, dlatego też są odpowiednie do metalu, lakieru, szkła. Sprawdzą się w trakcie szlifowania wykańczającego, a także konturów i skomplikowanych kształtów. Są dobrym rozwiązaniem również dla tych, którzy potrzebują drewno oczyścić z delikatnych przebarwień czy pleśni. Im większe przebarwienie, tym z większą siłą zdzierania gąbka powinna działać. Warto wiedzieć również, że gąbki mogą być również wykorzystywane do zacierania powłoki gruntowej, szlifowania podkładu czy też kształtowania szpachli.

Obecnie można znaleźć gąbki dostępne nie tylko o różnych kształtach, ale również o różnej twardości. Warto wybierać takie produkty, które cechują się wysoką jakością odpornością i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu. Istotną rolą jest również równomierne szlifowanie. Jeśli nie jest to możliwe, wówczas efekt końcowy może być mało zadowalający.

Warto wiedzieć, że na bardzo podobnej zasadzie wykorzystuje się kostki ścierne. Sprawdzają się one również w trakcie szlifowania wykańczającego, zwykle jednak np. drewna bez elementów wklęsłych, ponieważ nie są one tak elastyczne jak gąbki, które dobrze dopasowują się do kształtu szlifowanej powierzchni.

Przed zakupem konkretnego produktu dobrze jest zapoznać się z informacjami zamieszczonymi przez producenta. Postępując zgodnie ze wskazówkami, można sprawić, że drewno czy inna szlifowana powierzchnia będzie wyglądała estetycznie. Obecnie nie ma problemu z zakupem gąbek, ponieważ w Sieci działają różne sklepy internetowe dla majsterkowiczów. Jednym z nich jest meblopol24.pl, który oferuje szereg różnych materiałów ściernych.

Dodano: 14-11-2018
Autor: Ryszard Marciniak
Źródło:
https://meblopol24.pl/gabka-scierna-soft-touch-norton.htmlDodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: