3D Tarnawa

  • Telefon: 509 509 678
  • WWW: https://3d-tarnawa.pl
  • Miejscowość: Jaworowa
  • Adres: Warszawska 97
  • Kod pocztowy: 05-090

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Rozwój technologii sprawił, że obecnie wytwarzanie skomplikowanych, szczegółowych modeli z tworzywa sztucznego nie stanowi większego problemu. Specjaliści korzystają z wielu różnych metod, które są dostosowane do konkretnych potrzeb.

Jedną z ciekawych technik, która cieszy się dużym zainteresowaniem, jest MJP. Druk 3D wykorzystujący ten sposób charakteryzuje się wyjątkową precyzją, więc idealnie sprawdzi się w wymagających projektach. Warto zaznaczyć, że metoda może być stosowana wyłącznie w dużych, profesjonalnych urządzeniach.

Technologia Multi-Jet Printing umożliwia tworzenie trójwymiarowych modeli poprzez natryskiwanie cienkich warstw żywicy na platformę roboczą wewnątrz maszyny. Następnie surowiec zostaje utwardzony światłem UV. Należy dodać, że poza fotopolimerem, stanowiącym główny budulec danego przedmiotu, wykorzystuje się także materiał podporowy, który zabezpiecza oraz podtrzymuje wystające elementy konstrukcji. Najczęściej do tego zadania używa się wosku. Ma on niższą temperaturę topnienia niż żywica. Jak wygląda cały proces drukowania?

Na samym początku należy przygotować przestrzenny model w oprogramowaniu CAD. Potem projekt jest wirtualnie dzielony na warstwy odzwierciedlające jego przekrój poprzeczny. Dzięki temu rozwiązaniu można umieścić w przedmiocie o wiele więcej detali o zróżnicowanej wysokości oraz kształcie. Dysze drukarki natryskują odpowiednią ilość ciekłego fotopolimeru na powierzchnię stołu, a następnie na kolejne warstwy. Dodatkowo wytryskiwany jest także wosk, który wypełnia wolną przestrzeń komory. Warto wspomnieć, że materiał podporowy jest łatwy w usunięciu, nie pozostawia żadnych śladów na wydrukowanym detalu. Do wytłaczania żywicy stosuje się impulsy elektryczne. Każda naniesiona powłoka zostaje od razu utwardzona światłem UV, więc możliwość pojawienia się defektów jest minimalna. Za pomocą technologii można wyprodukować siatki, rozmaite przedmioty spiralne, zespoły elementów ruchomych.

Osoby chcące wykonać profesjonalny druk 3D powinny skontaktować się z przedsiębiorstwem 3D Tarnawa. Firma działa w branży od lat i cieszy się dobrą opinią oraz zaufaniem klientów. Podmiot wykonuje różnego rodzaju projekty, nawet o skomplikowanej geometrii. Szczegółowe informacje na temat oferty oraz dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej.

Dodano: 16-04-2023
Autor: Mateusz Konieczny
Źródło:
https://3d-tarnawa.pl/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: