ATOM-SERWIS

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na montaż paneli słonecznych w budynkach prywatnych i obiektach użyteczności publicznej. Samą instalacją czy ewentualnymi naprawami zajmują się zazwyczaj specjaliści, jednak nie każdy klient wie, że powinien zadbać odpowiednio o ogniwa, aby prawidłowo działały i były wydajne. Samodzielne mycie paneli fotowoltaicznych może jednak okazać się czasochłonne i niebezpieczne, szczególnie gdy instalacja znajduje się w trudno dostępnym miejscu. Trzeba również uważać, aby nie zniszczyć czy nie porysować powierzchni paneli, dlatego konieczne jest używanie odpowiednich środków czyszczących.

Na terenie województwa wielkopolskiego działa firma sprzątająca ATOM-SERWIS, która oferuje profesjonalne czyszczenie paneli słonecznych z wykorzystaniem demineralizowanej wody, nowoczesnych szczotek elektrycznych oraz delikatnych detergentów. Doświadczeni pracownicy wiedzą, w jaki sposób umyć ogniwa, aby nie pozostawić żadnych zarysowań. Regularne czyszczenie powierzchni paneli fotowoltaicznych gwarantuje ich prawidłowe działanie przez wiele lat oraz odpowiedni pobór energii. 

Dlaczego należy czyścić panele?

Bez względu na to, czy ogniwa zostały zamontowane na dachu, czy też w formie pola fotowoltaicznego, na powierzchni urządzeń osadzają się różne osady i zabrudzenia w postaci m.in. mchu oraz glonów. W sytuacji, gdy właściciel nie zadba o wyczyszczenie posiadanych ogniw, cały system z czasem będzie funkcjonował mniej wydajnie, a także będzie bardziej podatny na awarie. Dodatkowe prace serwisowe wiążą się z niemałymi kosztami, dlatego korzystniej zlecić sprawdzonej firmie sprzątającej dokładne umycie paneli. Właściciel poznańskiej marki dba nie tylko o, jak najlepszy efekt realizowanych usług, ale także o pełne bezpieczeństwo pracowników, którzy wykonują zlecenia na sporych wysokościach. 

Decydując się na system paneli słonecznych, warto zadbać również o ich prawidłowe i wieloletnie działanie, dzięki regularnym przeglądom i dokładnemu czyszczeniu powierzchni oraz poszczególnych elementów instalacji.

Dodano: 09-02-2021
Autor: Hanna Zalewska
Źródło:
https://atom-sprzatanie.pl/mycie-paneli-slonecznych/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: