BIURO RACHUNKOWE PRYMUS SIKORSKA-OLAS HONORATA

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Utworzenie i comiesięczne opłacenie oddzielnej komórki w firmie, która zajmowałaby się kwestiami kadrowymi i płacami, stanowi poważne obciążenie dla budżetu przedsiębiorstwa. Poniesienie tego rodzaju kosztów jest, oczywiście, w pełni uzasadnione, gdyż polski ustawodawca nałożył na właściciela każdej firmy ciąg obowiązków i wytycznych, których nieprzestrzeganie może skończyć się dla niego nie tylko karą administracyjną, ale nawet więzieniem. Rzadko też zdarza się, że przedsiębiorca jest na tyle kompetentny, by prowadzić sprawy kadrowo-płacowe samodzielnie. Jest to w niemal wszystkich przypadkach niewykonalne, szczególnie przy tylu innych zadaniach, jakie właściciel biznesu powinien realizować każdego dnia. 

Rozwiązaniem, które pozwala na bieżąco dokonywać niezbędnych czynności wymaganych przez ustawodawcę, a jednocześnie będącym o wiele tańszą alternatywą, niż zwiększenie stanu osobowego o pracownika z dyplomem z księgowości, jest skorzystanie z pomocy biura rachunkowego. Obecnie w większości tego typu instytucji zatrudniona jest kompetentna księgowa. W Goleniowie usługi outsourcingowe w zakresie księgowości i płac może zaproponować pracodawcy BIURO RACHUNKOWE PRYMUS SIKORSKA-OLAS HONORATA. 

Wielu właścicieli firm nie decyduje się na pomoc realizatorów świadczeń z zewnątrz, bojąc się, że w takim wypadku w ręce obcej jednostki przejdą bardzo ważne informacje, w tym również dane osobowe pracowników oraz obroty przedsiębiorstwa. Owszem, biura rachunkowe, aby świadczyć pracę na odpowiednim poziomie, muszą mieć dostęp do tego typu wiedzy, jednak wszelkie operacje są chronione, aby w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko wycieku danych lub udostępnienia ich osobom i instytucjom niepowołanym. Warto pamiętać, że biura podlegają ustawom (krajowym oraz europejskim) odnoszącym się do ochrony danych osobowych i jako takie muszą spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa w zakresie przechowywania, przetwarzania, aktualizowania, przesyłania, archiwizowania i niszczenia dokumentów zawierających dane wrażliwe. To samo tyczy się czynności wykonywanych drogą elektroniczną.

Dodano: 12-07-2021
Autor: Alicja Dąbrowska
Źródło:
https://ksiegowagoleniow.pl/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: