Cacao Mana

  • Telefon: 739208308
  • WWW: https://cacaomana.com/
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
  • Adres: Nadbrzeżna 17
  • Kod pocztowy: 66-400

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Kakaowiec uznawany jest za świętą roślinę Majów, którzy wykorzystywali ziarna podczas różnego rodzaju ceremonii i obrzędów religijnych. Napój był stosowany także w wielu innych kulturach, m.in. wśród Azteków, Olmeków czy Inków. Europejczycy poznali ten wyjątkowy napój dopiero w XVI wieku, dzięki przywiezieniu ziaren kakaowca przez Krzysztofa Kolumba. Należy tutaj podkreślić, że produkty kakaowe, które można znaleźć w sklepach, niewiele mają wspólnego z napojem przyrządzanym ziaren pochodzących z Ameryki Południowej czy Afryki. 

Jakie cenne właściwości ma kakao?

Odpowiednio przyrządzony napój dostarcza organizmowi wielu cennych składników odżywczych, witamin i mikroelementów. Nie bez powodu kakao jest zaliczane do tzw. superfoods. Pasta z kakaowca jest źródłem magnezu, żelaza, wapnia i miedzi, wykazując działanie antyoksydacyjne, a także poprawiając koncentrację czy zwiększając odporność organizmu. Regularne picie „napoju bogów” przyczynia się również do polepszenia samopoczucia i obniżenia poziomu stresu.

Jak przyrządzić kakao z ziaren?

Sposób przygotowania napoju zależy od doświadczenia i preferencji danej osoby, a także celu spożywania kakao. Na stronie cacaomana.com zaprezentowano kilka podstawowych przepisów, w tym na tzw. napój ceremonialny. Użytkownicy witryny mogą zapoznać się z licznymi ciekawostkami dotyczącymi kakaowca, jego historii, właściwości oraz legend związanych z tą wyjątkową rośliną. Z kolei w sklepie online udostępniono spory wybór ziaren sprowadzanych z plantacji znajdujących się m.in. w Ugandzie, Kolumbii, Ekwadorze, Peru czy Dominikanie.

Ziarna po rozdrobnieniu uzyskują konsystencję proszku, który należy rozpuścić w ciepłej wodzie lub mleku (może być roślinne). Najlepiej nie dopuścić do wrzenia, aby nie utracić cennych właściwości odżywczych napoju. Można również postawić na dodatki, takie jak m.in. cynamon, kardamon, olej kokosowy, miód, imbir, wanilia oraz pieprz cayenne. W przypadku chęci uzyskania delikatnego smaku wystarczy użyć 10-25 g produktu, natomiast podczas przyrządzania kakao ceremonialnego konieczne jest zastosowanie większej ilości (40-50 g).

Dodano: 23-09-2023
Autor: Michalina Borkowska
Źródło:
https://cacaomana.com/jak-przygotowac-kakao/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: