Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Pogrzeby w Warszawie organizowane są często z pomocą zakładów pogrzebowych. To oni oferują pochówek tradycyjny na cmentarzu, a także niejednokrotnie spopielenie zwłok. Jeśli musisz przygotować pogrzeb, to zapoznaj się ze wskazówkami zamieszczonymi poniżej.

Każdy pogrzeb jest inny. Za każdym jednak razem jest niebywałym powodem do smutku i tęsknoty. Jest to niejednokrotnie czas zadumy i refleksji nad kruchością życia. Kiedy ktoś z członków rodziny umiera, okazuje się, że jest wiele formalności, które należałoby załatwić i uporządkować. Najważniejszą z nich jest karta zgonu, która nie zawsze jest wydawana od razu. Za wypisanie karty zgonu nie musimy nic płacić, a wszelkie formalności będziemy dzięki niej "popchnąć do przodu". Jest dokumentem, który tak naprawdę uruchamia całą procedurę.

W pewnych okolicznościach karta zgonu może zostać wydana później. Dotyczy to sytuacji, gdy pacjent zmarł w szpitalu z niewyjaśnionych przyczyn lub gdy zginął w wyniku wypadku samochodowego. Wszystko jest jednak kwestią indywidualną, dlatego też nie można spodziewać się, że po dniu lub dwóch ciało zmarłego zostanie przekazane rodzinie. Niekoniecznie tak jest. Kiedy lekarz zdecyduje, że ciało musi zostać skrupulatnie zbadane, wówczas zostaje ono przekazane do zakładu medycyny sądowej. To tam specjaliści w tej dziedzinie dokonają oględzin ciała i wydadzą stosowny dokument potwierdzający przyczynę zgonu. Może to trwać nawet kilka tygodni, ale w ten sposób działa polskie prawo.

Na wielu pogrzebach pojawiają się również osoby, które grają na skrzypcach lub trąbce. To oczywiste, że w tym dniu muzyka nie powinna być skoczna i taneczna, a raczej nieco melancholijna i nostalgiczna. Często w zakładach pogrzebowych można znaleźć osoby, które zadbają o odpowiedni repertuar muzyczny na ten smutny dzień.

Niektórzy zmarli przed swoją śmiercią życzyli sobie, aby ich ciało zostało spopielone. Dzisiaj można znaleźć  coraz więcej firm, które zajmują się kremowaniem zwłok.

Zajrzyj na ligagentlemanow.pl, jeśli poszukujesz zakładu pogrzebowego z Warszawy.

Dodano: 14-11-2018
Autor: Jacek Jankowski
Źródło:
Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: