Frux sp. z o.o.

  • Telefon: 222439343
  • WWW: https://frux.org.pl
  • Miejscowość: Warszawa
  • Adres: Biała 4
  • Kod pocztowy: 00-895

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

W przypadku rachunkowości NGO trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jakie aspekty są najważniejsze? Czym kierować się przy wyborze biura, które będzie odpowiedzialne za formalności księgowe?

Przede wszystkim należy pamiętać o konieczności przestrzegania przepisów, których zapisy często są skomplikowane i niejasne dla osób niedoświadczonych w branży. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z konsultacji ze specjalistami od projektów. Osoby zajmujące się prowadzeniem NGO powinny również:

  • dbać o przejrzystość swoich działań oraz regularnie opracowywać sprawozdania finansowe,
  • nadzorować budżety projektowe i koordynować działania swoich pracowników,
  • zwrócić uwagę na zasady rozliczania projektów dofinansowywanych z Unii Europejskiej, które mogą różnić się od lokalnych źródeł finansowania.

Zlecając księgowość w organizacji pozarządowej dobrze jest nastawić się na współpracę z fachowcami różnych dziedzin. Z jednej strony, sprawdzoną propozycją jest zewnętrzna obsługa projektowa. Rozpoczyna się ona od konsultacji z pracownikami biura oraz ustalenia indywidualnych potrzeb NGO. Następnym krokiem jest znalezienie odpowiednich źródeł finansowania poszczególnych działań i precyzyjne wypełnienie wniosków, które znacząco zwiększa szansę na uzyskanie korzystnej odpowiedzi od organizatora programu. Ponadto zapewnia się bieżący nadzór nad finansowaniem projektów, który opisano na stronie internetowej frux.org.pl.

Dla wielu organizacji pozarządowych dużą pomocą jest także usługa wirtualnego sekretariatu. Pracownicy biura przejmują sprawy administracyjne od klienta, dzięki czemu ma więcej czasu na wykonywanie innych obowiązków. Możliwe jest także udostępnienie adresu oraz obsługiwanie poczty elektronicznej.

Dodano: 03-07-2022
Autor: Michalina Borkowska
Źródło:
https://frux.org.pl/dla-ngo/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: