Gabinet Medycyny Estetycznej

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Pękające naczynka to rozszerzone naczynia włosowate, które prześwitują przez skórę. Mimo iż nie są bolesne, często stanowią problem natury kosmetycznej. Główne przyczyny występowania pękających naczynek to:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • skrajnie wysoka lub niska temperatura powietrza oraz gwałtowne zmiany temperatury,
  • niektóre choroby, jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca oraz zaburzenia hormonalne,
  • ciąża,
  • niektóre składniki diety, np. ostre przyprawy, alkohol.

W sytuacji, gdy doszło już do rozszerzenia naczyń krwionośnych, jest mało prawdopodobne, że efekt ten samoistnie się odwróci. Wręcz przeciwnie - z czasem naczynka mogą się powiększać. W walce z problemem może pomóc odpowiednia pielęgnacja skóry oraz suplementacja preparatów, które pozytywnie wpływają na stan naczyń włosowatych pod skórą. Do pomocnych substancji należą: witamina C, witamina K, rutyna, a także wyciąg z miłorzębu japońskiego oraz lipy.

W przypadku, gdy powyższe metody nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, warto rozważyć profesjonalny zabieg zamykający naczynka, wykonywany przy zastosowaniu lasera pulsującego barwnikowego. Jest to metoda polegająca na kierowaniu wiązki lasera na widoczne pod skórą żyłki, tworzące tzw. sieć czerwonych pajączków. Dzięki promieniowi lasera naczynka zostają wchłonięte przez otaczające je tkanki. Zabieg jest bezbolesny, a jego jedynym skutkiem ubocznym są utrzymujące się do kilku dni siniaki.

W zależności od rozmiaru pajączków na twarzy lub na nogach laseroterapia obejmuje od jednej do kilku wizyt. Oferowane przez Gabinet Medycyny Estetycznej zamykanie naczynek w Lublinie jest zawsze poprzedzone szczegółowym wywiadem z lekarzem, podczas którego ocenia on stan żyłek, ich ilość, a także głębokość osadzenia w skórze. Na tej podstawie lekarz ustala podstawowe parametry pracy lasera tak, aby leczenie przyniosło jak najlepsze efekty.

Po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce oraz nagłych zmian temperatur. W związku z tym najlepszym czasem na przeprowadzenie terapii jest okres jesienno-zimowy.

Dodano: 06-07-2019
Autor: Róża Woźniak
Źródło:
https://www.medycyna-estetyczna.mede.pl/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: