HI TEC NUTRITION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  • Telefon: 697 336 697
  • WWW: https://www.hitec.pl/
  • Miejscowość: Wrocław
  • Adres: Wodzisławska 6a
  • Kod pocztowy: 52-014

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Mianem aminokwasów BCAA określa się trzy aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach: leucynę, izoleucynę i walinę. Te niezbędne dla człowieka składniki muszą być dostarczane z dietą, jako że organizm nie jest w stanie ich sam wytworzyć.

Charakterystyczne dla BCAA jest to, że są one metabolizowane w mięśniach, a nie w wątrobie, co oznacza, że mogą być szybciej wykorzystane jako źródło energii podczas wysiłku fizycznego. Stanowią także ważne elementy procesów anabolicznych i regeneracji mięśni, ponieważ działają niczym budulec białek mięśniowych. Leucyna, izoleucyna i walina są szczególnie istotne dla sportowców, którzy regularnie podejmują intensywny trening siłowy lub wytrzymałościowy. Ich suplementacja może pomóc w zwiększeniu masy mięśniowej, redukcji odczuwanego zmęczenia i poprawie regeneracji mięśni po treningu. Aminokwasy BCAA odgrywają także istotną rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego i odpornościowego. Przykładowo leucyna ma działanie anaboliczne, a także wpływa na sygnały hormonalne regulujące wzrost mięśni i spalanie tkanki tłuszczowej.

Aminokwasy są dostępne w formie suplementów diety. Ich suplementacja powinna odbywać się pod okiem lekarza lub specjalisty ds. żywienia. Poza tym przed rozpoczęciem suplementacji należy zapoznać się z przeciwwskazaniami oraz możliwymi skutkami ubocznymi. Wysokiej jakości aminokwasy BCAA są dostępne w ofercie sklepu internetowego działającego pod adresem hitec.pl. Sprzedawca zapewnia atrakcyjne ceny oraz szeroki wybór produktów pochodzących od sprawdzonych producentów. Do wyboru są również suplementy zwiększające produkcję testosteronu lub zawierające aminokwasy egzogenne, z których korzystają przede wszystkim osoby aktywne fizycznie.

Dodano: 13-03-2023
Autor: Alicja Dąbrowska
Źródło:
https://www.hitec.pl/pol_m_KATEGORIE_AMINOKWASY-I-PEPTYDY-294.htmlDodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: