Hidroma Sistems Sp. z o.o.

  • Telefon: +48 32 2411821
  • WWW: https://hidroma.pl/
  • Miejscowość: Czeladź
  • Adres: Nowopogońska 98
  • Kod pocztowy: 41-250

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Maszyny wykorzystywane w rolnictwie, górnictwie czy różnych innych gałęziach gospodarki, mają silniki hydrauliczne, które umożliwiają wydajną pracę. Dzięki nim sprzęt może wygenerować dużą energię. Co warto wiedzieć na temat tego typu urządzeń?

W silniku hydraulicznym stosuje się ciecz o określonym ciśnieniu, które jest zamieniane na energię mechaniczną i wywołuje ruch obrotowy wału. Następnie tak powstałą energię przekazuje się do maszyny. Warto wiedzieć, że wyróżnia się dwa rodzaje urządzeń, mianowicie silniki:

  • wolnoobrotowe (gerotorowe): charakteryzują się tym, że wysoki moment obrotowy ma miejsce przy niskiej wartości prędkości. Są one montowane w napędach trakcyjnych. Najczęściej wykorzystuje się je w rozmaitych maszynach rolniczych, budowlanych oraz sprzęcie o przeznaczeniu komunalnym, np. zamiatarkach, piaskarkach, odśnieżarkach,

  • wysokoobrotowe: dzielą się one na modele zębate oraz tłoczkowe. Mechanizmy zębate mają nieskomplikowaną budowę i są powszechnie stosowane w rolnictwie oraz przemyśle. Natomiast egzemplarze tłoczkowe cechują się wyjątkowo płynną pracą. Przemyślana budowa sprawia, że prędkość obrotowa i moment obrotowy są zawsze utrzymywane na stałym poziomie. Nadają się do instalacji w układach zamkniętych oraz otwartych.

Silnik hydrauliczny wysokoobrotowy lub wolnoobrotowy można zamówić w przedsiębiorstwie Hidroma Sistems. Poszczególne urządzenia mają prędkość obrotową dochodzącą nawet do 1100 obrotów na minutę, więc sprawdzą się w ciężkim sprzęcie. Zleceniodawcy mogą nabyć modele promieniowe (radialne) R8, R8M, R8D lub R8C. Wszystkie proponowane artykuły zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów z dbałością o detale, więc z pewnością będą służyć właścicielowi przez długi czas. Szczegółowe informacje na temat oferty znajdują się na stronie internetowej.

Przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu konkretnego urządzenia warto porozmawiać ze specjalistą. Doświadczony fachowiec odpowie na wszelkie pytania i pomoże w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania.

Dodano: 24-11-2023
Autor: Róża Woźniak
Źródło:
https://hidroma.pl/produkty/silniki-hydrauliczne/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: