HYDROCHEMIA mgr Łukasz Zyskowski

  • Telefon: 33 819 28 64
  • WWW: https://analizawody.pl/
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
  • Adres: Giewont 16
  • Kod pocztowy: 43-316

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Systematyczne i kompleksowe badanie wody jest bardzo istotne, głównie we względu na to, żeby nie zagrażała zdrowiu człowieka. Woda jest nieodłącznym elementem życia. Człowiek ma z nią bezpośredni kontakt niemal cały czas. Wszystkie zanieczyszczenia oraz bakterie czy wirusy mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego.

Profesjonalne metody badawcze, które wykorzystywane są przez najlepsze laboratoria, pozwalają stwierdzić, czy w wodzie nie ma niebezpiecznych substancji, np. pierwiastków czy bakterii. Każde badanie przeprowadzane jest zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami prawnymi. Osoby, które decydują się na badanie wody, mogą zdecydować się na analizy fizykochemiczne lub mikrobiologiczne. Pozwalają one określić wskaźniki, które oddziaływają na kolor wody, jej smak, zapach. Przede wszystkim pozwalają sprawdzić, czy woda jest całkowicie bezpieczna dla spożywających. Laboratorium, z którego ofertą można zapoznać się na stronie analizawody.pl, wszystkie badania przeprowadza na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem najlepszych urządzeń, ale także bardzo rzetelnie, profesjonalnie i terminowo.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 roku, woda, która jest przeznaczona do spożycia, jest bezpieczna wówczas, kiedy nie zawiera w swoim składzie chorobotwórczych mikroorganizmów, pasożytów oraz substancji chemicznych w ilościach zagrażających zdrowiu. Aby sprawdzić więc, czy woda jest bezpieczna, należy przeprowadzać systematyczne badania. Służy do tego analiza mikrobiologiczna wody.

Badanie to ma na celu wykrycie, czy w wodzie nie występują organizmy, których nawet niewielka ilość może być niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia. W laboratorium są także wykonywane badania bakteriologiczne wody polegające na określeniu kilkunastu parametrów, w tym między innymi obecności w wodzie bakterii:

  • z grupy Coli,
  • enterokoków kałowych,
  • bakterii z rodzaju Legionella,
  • przetrwalników beztlenowców.

Zarówno jedno, jak i drugie badanie ma na celu sprawdzenie, czy woda jest w pełni bezpieczna do spożywania.

Dodano: 24-04-2019
Autor: Róża Woźniak
Źródło:
Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: