IBCS Poland

  • Telefon: 18 44 21 666
  • WWW: https://www.ibcs.pl
  • Miejscowość: Nowy Sącz
  • Adres: J. Piłsudskiego 46
  • Kod pocztowy: 33-300

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Urządzenie to stanowi podstawowe narzędzie pracy pracy każdej osoby obracjącej towarem na magazynie. Bez niego nie byłoby możliwe szybkie przyjmowanie ładunków, ich sortowanie, błyskawiczne identyfikowanie. Chodzi oczywiście o skaner do inwentaryzacji, który zrewolucjonizował rynek logistyczny.

Dawniej wszystkie operacje, jakie odbywały się na magazynach, wykonywane były ręcznie. Wiązało się to oczywiście z dłuższym czasem potrzebnym na wypełnienie obowiązków, a także nierzadko było przyczyną wielu nieprawidłowości. Czytnik kodów pozwala na szybkie wykrycie braku w ładunkach, a zatem zauważenie niepełnej dostawy czy ewentualnego zaginięcia/próby kradzieży.

Obecnie na paczkach przyklejane są etykiety z wydrukowanymi kodami kreskowymi oraz numerem zlecenia. Umożliwiają one połączenie fizycznego ładunku z informacjami zawartymi o nim w systemie komputerowym. Wystarczy zeskanować zapis paskowy znajdujący się na liście przewozowym, a w programie pojawi się informacja o przyjęciu przesyłki przez magazyniera, a także zostaną wyświetlone wszystkie dane dotyczące jej: adresy nadawcy i odbiorcy, zawartość, waga i wymiary, planowany termin dostawy, wartość i ubezpieczenie itp.

Zdaniem specjalistów z firmy IBCS Poland Sp. z o.o., którzy zajmują się dostarczaniem i wdrażaniem tego typu aplikacji skorelowanych są ze skanerami, korzystając z takiej technologii, można znacznie ograniczyć ryzyko kradzieży lub zaginięcia ładunku. Jest to możliwe dzięki wykonywaniu błyskawicznej inwentaryzacji. Po sczytaniu wszystkich towarów znajdujących się w strefie logistycznej w systemie automatycznie pojawią się alerty o ładunkach, które wcześniej zostały przyjęte, a w danym momencie nie zostały zidentyfikowane przez magazyniera. Pozwoli to podjąć szybkie działania wyjaśniające zaistniałą sytuację.

Dodano: 28-01-2022
Autor: Ryszard Marciniak
Źródło:
https://www.ibcs.pl/zarzadzanie-magazynem-wms/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: