Kancelaria adwokacka adw. Maciej Michalski

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Na prawo karne składa się szereg przepisów koncentrujących się na odpowiedzialności karnej oraz czynach zabronionych. Wiele osób, które je złamało, korzysta ze wsparcia adwokata, z jakim można skontaktować się na witrynie adwokatmichalski.com. Jest to adres kancelarii w Legnicy. Adwokat od prawa karnego zajmuje się przypadkami, w których klient jest podejrzany lub oskarżony o popełnienie czynu uznawanego za zabroniony.

Specjaliści prowadzą sprawy związane z pobiciami, wyłudzeniami, przestępstwami skarbowymi, fałszerstwami, oszustwami, handlem narkotykami czy prowadzeniem pojazdów po spożyciu alkoholu. Adwokaci dobrze wiedzą, że w wielu sytuacjach liczy się czas, dlatego reagują możliwie jak najszybciej od chwili otrzymania zgłoszenia. Kontaktują się z nimi osoby przygotowujące się do przesłuchania, które chciałyby ustalić najlepszą linię obrony.

Adwokaci orientują się w materialnym prawie karnym oraz prawie procesowym. Koncentruje się ono na formach, w jakich prawo to jest stosowane przez przedstawicieli organów państwa oraz na regulowaniu czynności w postępowaniu przygotowawczym. Kancelaria podejmuje się obrony klientów w postępowaniu:

  • kasacyjnym,
  • apelacyjnym,
  • sądowym,
  • związanym z dozorem elektronicznym.

Adwokaci zajmują się również postępowaniami o przedterminowe warunkowe zwolnienie lub o odroczenie wykonywania kary.

Ze względu na szerokie kompetencje reprezentują też pokrzywdzonych przed sądami różnych instancji. Można im zlecić szereg czynności, takich jak wypełnienie stosownych dokumentów oraz występowanie w formie  oskarżycieli posiłkowych lub prywatnych. Z adwokatami kontaktują się osoby chcące stworzyć wnioski o naprawienie szkód lub zadośćuczynienie, jak i różnego rodzaju zawiadomienia czy kasacje. Na ich usługi składają się również porady prawne świadczone w kancelarii lub za pośrednictwem internetu. Podczas ich trwania zainteresowani dowiadują się, jak wyglądają spotkania w sądzie, jak się do nich przygotować oraz co zrobić, by zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej.

Dodano: 25-04-2022
Autor: Stanisław Rutkowski
Źródło:
https://adwokatmichalski.com/sprawy-karneDodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: