KETiLi PURi

  • Telefon: 514120340
  • WWW: https://ketilipuri.pl
  • Miejscowość: Gdynia
  • Adres: 10 Lutego 19
  • Kod pocztowy: 81-364

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Gruzja przez wiele lat była krajem, o którym Polacy nie wiedzieli zbyt dużo, kojarzyła się głównie ze Związkiem Radzieckim, a więc niezbyt dobrze. Faktycznie państwo to przez długi czas było biedne i zaniedbane, ale i wtedy miało to zaoferowania wiele. Dziś jest to coraz bardziej popularny kierunek na wakacje. Zachwyca łagodnym klimatem, pięknymi widokami, a także fantastyczną kuchnią. Staje się ona coraz bardziej doceniana nie tylko przez turystów odwiedzających ten kraj, ale i między innymi w Polsce. W dużych polskich miastach coraz częściej można spotkać gruzińskie restauracje, a piekarnie serwujące wypieki rodem z tego kraju na stałe wpisały się już w polski krajobraz. Natknąć się na nie można bardzo często - już wielu Polaków zakochało się w tych wonnych wypiekach.

Nie warto jednak ograniczać się tylko do nich, kuchnia gruzińska to także znakomite dania, przyrządzane z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych mięs i aromatycznych, pełnych smaku warzyw, a wszystko to jest obficie doprawione. Hitem kuchni gruzińskiej są między innymi małe, gotowane w bulionie chinkali, ale jest to tylko jedno z wielu godnych uwagi dań. Kuchnia tego kraju może też pochwalić się wyśmienitymi słodkościami. Co ważne, potrawy gruzińskie dość mocno różnią się od polskich, a także tych, które Polacy lubią smakować w restauracjach. Warto zatem odwiedzić restaurację gruzińską zamiast włoskiej czy chińskiej, by poszerzyć swoje horyzonty i spróbować czegoś nowego. Prawdopodobnie będzie to miłość od pierwszego kęsa!

By jednak możliwe było prawdziwe zasmakowanie w kuchni Gruzji, spróbowanie oryginalnych specjałów, a nie tylko dań, które je naśladują, trzeba odwiedzić dobry lokal, prowadzony przez Gruzinów, wykorzystujących gruzińskie składniki. Mieszkańcy nadmorskich miejscowości nie będą mieć z tym problemów, gdyż w regionie tym działa firma Ketili Puri, prowadząca sieć restauracji oraz piekarni. Jej specjały nie mają sobie równych, warto zatem jak najprędzej odwiedzić lokal blisko swojego miejsca zamieszkania czy też będąc z wizytą nad morzem. Oferta ta to idealny wybór między innymi dla tych osób, które zastanawiają się, gdzie dobrze zjeść w Gdańsku. Poza tym restaurację gruzińską należącą do firmy można znaleźć w Olsztynie czy Gdyni. Niezwykłe wrażenia smakowo-zapachowe - gwarantowane!

Dodano: 26-07-2022
Autor: Hanna Zalewska
Źródło:
https://ketilipuri.pl/restauracja-gruzinska-gdansk/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: