MFP Service S.C.

  • Telefon: +48 22 4971354
  • WWW: https://mfpservice.pl/
  • Miejscowość: Warszawa
  • Adres: Wólczyńska 133
  • Kod pocztowy: 01-919

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

W pełni profesjonalne świadczenie usług serwisowych, oferowanych przez serwis drukarek w Warszawie, dzielnicach Praga, Ursynów, Targówek lub innych po 25 maja 2018 roku uległo znaczącej reorganizacji ze względu na wprowadzone przez prawo polskie i europejskie przepisy traktujące o zaostrzonych regulacjach dotyczących ochrony danych osobowych. Każda firma świadcząca usługi serwisowe otrzymała dodatkowy przydział obowiązków wynikających z Ustawy o ochronie danych osobowych, których wypełnienie jest obecnie obligatoryjne, natomiast niedostosowanie się do nich może oznaczać dla firmy serwisującej spore kłopoty, z karą finansową włącznie.

Dobrze przygotowany do wprowadzenia zasad RODO serwis drukarek musi mieć świadomość, że każda firma, z którą serwis nawiąże współpracę, staje się automatycznie ich partnerem, który może przetwarzać ich dane osobowe i odwrotnie. Dlatego też tak ważne jest, by przy każdorazowym podjęciu współpracy z nowym klientem poinformować go o tym fakcie w odpowiedni sposób, najlepiej za pomocą oddzielnej klauzuli informacyjnej, będącej załącznikiem do umowy świadczenia usług lub też stosownego zapisu w treści samej umowy.

Tego typu zabezpieczenie ochrania interesy obu stron, zarówno klienta, jak i właściciela serwisu, dlatego warto na nie zwrócić uwagę podczas nawiązywania jakichkolwiek kontaktów usługowych. Dobrze opracowana polityka bezpieczeństwa jako główny dokument regulujący sposób wprowadzania RODO w struktury firmy serwisującej powinna mieć również odpowiedni zapis w tym temacie oraz zawierać wzór wspomnianej wcześniej klauzuli informacyjnej w celu jego powielania lub przedstawienia dokumentacji podczas kontroli UODO.

Jedną z firm, która działa na terenie Warszawy i okolic, jest serwis drukarek mfpservice.pl, który świadczy swoje usługi zachowując powyższe wytyczne, zapewniając tym samym nie tylko stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa polskiego i unijnego, ale też daje realne poświadczenie jakości usług w szczególnych przypadkach, jak choćby zakleszczenie się ważnych dokumentów w bębnie drukarki i możliwość zapoznania się z nimi przez serwisanta.

 

Dodano: 25-02-2020
Autor: Robert Czerwiński
Źródło:
https://mfpservice.pl/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: