Netpaka.eu

  • Telefon:
  • WWW: https://netpaka.eu/
  • Miejscowość: Lubliniec
  • Adres: Powstańców Śląskich 54
  • Kod pocztowy: 42-700

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Ma długą, ponad sześćdziesięcioletnią historię. Najprawdopodobniej przywędrowała nad Wisłę ze Szwecji. Europaleta - bo o niej mowa - znajduje obecnie niezwykle szerokie zastosowanie.  Wykorzystuje się ją nie tylko nie tylko w firmach zajmujących się produkcją i składowaniem różnego rodzaju towarów, ale również branży spedycyjnej.  Warto jednak zwrócić uwagę na jedną niezwykle istotną kwestię - paleta palecie nierówna. Co to oznacza w praktyce? Otóż nie każda konstrukcja wykonana z drewna bądź tworzyw sztucznych może być określana przywołanym wcześniej mianem.

Nasuwa się zatem pytanie: jakie warunki musi spełnić, by sobie na nie „zasłużyć”? Chodzi przede wszystkim o wymogi związane z parametrami, a dokładniej rzecz ujmując szerokości i długości poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Wytyczne stworzone przez Unię Europejską są jasne i precyzyjne. Według Polskiego Komitetu Narodowego EPAL wymiary „klasycznej” europalety przyjmują następujące wartości: 1200x800x145. Czemu ma służyć takie ujednolicenie? Nietrudno się domyślić. Na pierwszy plan – jak pośrednio zasygnalizowano już na wstępie –  wysuwają się kwestie ekonomiczne. Wystandaryzowane palety „pasują” do wielu różnych wózków widłowych, co w konsekwencji niesie za sobą spore oszczędności czasu i pieniędzy.

Nie da się jednak ukryć, że opisywane konstrukcje mają również szereg innych zalet.  Cechuje je duża wytrzymałość, a także odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.  Poza tym są niezwykle praktyczne i przyjazne dla środowiska. Dodatkowo platformy wykonane z drewna doskonale sprawdzą się w roli… nietuzinkowych i designerskich mebli. Świetnie odnajdą się w stylu rustykalnym bądź ekologicznym.

Więcej informacji na temat palet i sposobu ich wykorzystania można znaleźć na stronie internetowej portalu netpaka.eu. Serwis zrzesza przedsiębiorców działających w branży transportowej oraz klientów poszukujących wiarygodnych i bezpiecznych usług przewozowych. Pozwala na szybką, efektywną komunikację między zainteresowanymi stronami.

Dodano: 08-06-2019
Autor: Alicja Dąbrowska
Źródło:
https://netpaka.eu/porady/europalety-wymiary-waga-i-rodzajeDodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: