PHU AMC A.Ciszewski & K. Śmiałek Sp.j.

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Wyprawa w góry, zwłaszcza zimą, wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania. Na bezpieczeństwo poruszania się po szlakach lub nieco bardziej wymagających trasach składają się między innymi raki. Są one wkładane na buty i znajdują zastosowanie na oblodzonych lub ośnieżonych powierzchniach, w których zwykłe obuwie nie zdałoby egzaminu. Ułatwiają pokonywanie przeszkód terenowych i gwarantują stabilność, chroniąca przed poślizgnięciem się i upadkiem. Wyposażono je w metalowe kolce, różniące się od siebie długością i sprawdzające się w trakcie zdobywania wysokich szczytów. Najczęściej kojarzą się z ekstremalnymi wspinaczkami, jednak warto podkreślić, że są używane nie tylko przez zawodowców, ale też osoby z mniejszym doświadczeniem.

Na raki decydują się nabywcy planujący poruszanie się po trudniejszych trasach. Dzieli się je na modele automatyczne, półautomatyczne oraz turystyczne. Pierwsze z nich powstały z myślą o wspinaczkach mikstowych oraz skitouringu i są użytkowane przez posiadaczy obuwia z dodatkowymi wycięciami z tyłu i przodu. Drugie przydają się w trakcie wspinaczek wysokogórskich. Natomiast trzecie są kupowane przez osoby z najmniejszym doświadczeniem, które poruszają się po rekreacyjnych szlakach.

Na rynku występują także koszykowe raki na buty, które nie zsuwają się podczas wędrówek i są kompatybilne niemalże ze wszystkimi butami trekkingowymi. Te i wiele innych modeli zaprezentowano na stronie amc.com.pl. Należy ona do przedsiębiorstwa specjalizującego się w sprzedaży artykułów dla miłośników górskich wędrówek. Są nimi osoby chcące zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo oraz uniknąć przepłacania. Rzeczy, jakie wybierają, pochodzą od zaufanych producentów i odznaczają się ponadprzeciętną jakością.

Dodano: 24-03-2023
Autor: Michalina Borkowska
Źródło:
https://amc.com.pl/PETZL/Sport/Raki_34.htmlDodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: