Positive Dog - Eliza Polkowska-Matejko

  • Telefon: 48 663 368 826
  • WWW: https://positivedog.pl/
  • Miejscowość: Wrocław
  • Adres: Kwidzyńska 4
  • Kod pocztowy: 51-416

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Każdy pies, niezależnie od wieku czy rasy, potrzebuje uwagi. Pozostawienie go samemu sobie może skutkować różnymi problemami w przyszłości. Decydując się na adopcję lub zakup zwierzaka należy pamiętać, że to przede wszystkim obowiązek i ogromna odpowiedzialność. Błędy wychowawcze, w tym nadmierne pobłażanie i niekonsekwencja mogą skutkować nieposłuszeństwem lub przejawem agresywnych zachowań. Wówczas trudno oczekiwać od niego, że nagle zacznie zachowywać się w sposób pożądany przez swojego pana.

Pies zwykle upodabnia się do właściciela. W związku z tym decyzja o przyjęciu pod swój dach czworonoga powinna być przemyślana a przede wszystkim świadoma. Marzeniem wielu dzieci jest posiadanie psa. Choć obecność zwierzaka wpływa pozytywnie na rozwój najmłodszych, musi ono zdawać sobie sprawę z tego, że czworonóg to nie zabawka, tylko żywa istota, która z chwilą pojawienia się w domu, staje się kolejnym członkiem rodziny. Stąd wybór odpowiedniej rasy staje się kluczowy przez wzgląd na charakter i osobowość wszystkich domowników. Jeśli jesteś typem domatora, posiadanie psa typu husky nie jest najlepszym pomysłem.

Jednak każdy zwierzak, nawet jeśli poświęcasz mu dużo uwagi, z czasem może przejawiać zmianę dotychczasowych zachowań. W takiej sytuacji przyda Ci się pomoc doświadczonego instruktora z Wrocławia. Behawiorysta zwierzęcy ze strony positivedog.pl odpowiednio rozezna się w sytuacji, przeprowadzi wywiad ze wszystkimi członkami rodziny i zaproponuje rozwiązanie mające na celu modyfikację problematycznych zachowań. Każdy pies wymaga indywidualnego podejścia. Nie można zatem jednoznacznie stwierdzić, ile wizyt jest potrzebnych do zakończenia terapii. Jednak to czy okaże się skuteczna, w dużej mierze zależy od właścicieli. Odtąd to oni muszą stosować się do wskazówek behawiorysty i wzmacniać pożądane zachowania, które udało się wypracować z terapeutą.

Jeśli jesteś zatem zainteresowany nauką pracy z psem, z pewnością spodoba Ci się oferta przygotowana przez wykwalifikowanych specjalistów od psiego behawioryzmu. Zadbaj o przyjazne relacje ze swoim czworonogiem, spraw mu radość i spędź z nim aktywnie czas podczas treningów agility, dog frisbee i innych zajęć ruchowych.

Dodano: 20-07-2019
Autor: Mateusz Konieczny
Źródło:
https://positivedog.pl/konsultacja-behawioralna/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: