ProfShop Monika Olejko

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Ozonowanie to coraz bardziej popularny sposób na przeprowadzenie skutecznej dezynfekcji pomieszczeń, uznawany za bardziej bezpieczny dla otoczenia niż użycie do tego celu chloru lub innych drażliwych substancji. Nie oznacza to jednak, że jest to rozwiązanie w pełni przyjazne i że organizm ludzki nie odczuwa żadnych skutków ubocznych, jeśli znajdzie się w strefie, gdzie występuje zwiększona ilość ozonu w powietrzu. Działa on drażniąco na płuca i gardło, przez co utrudnia przyjmowanie pokarmów i oddychanie, może wywoływać także bóle i zawroty głowy. Odczuwanie podobnych dolegliwości nie jest przyjemne, gdyż może mieć negatywny wpływ na pracę czy codzienne funkcjonowanie. 

Dlatego też po każdorazowej dezynfekcji ozonem warto zmierzyć, czy jego poziom nie stanowi zagrożenia dla przyszłych użytkowników danego pomieszczenia. Takie działanie powinno być stałym punktem przeprowadzonej usługi realizowanej przez profesjonalną i dbającą o zdrowie i komfort klienta firmę sprzątającą. Aby przeprowadzić tego typu pomiar, nie trzeba mieć również dyplomu z chemii. Idealnie sprawdzi się tutaj dobrej jakości czujnik ozonu, który szybko sprawdzi, czy stężenie w powietrzu tego pierwiastka mieści się w dopuszczalnych i gwarantujących bezpieczeństwo normach.

Taki detektor jest dostępny w ofercie na stronie sklepu internetowego Profshop więcej niż bezpieczeństwo Damian Juszkiewicz. Dostawca proponuje swój towar w wygodnej i łatwej do przeprowadzenia formie zakupów online, co oszczędza czas i jest doceniane przez nabywców, którzy często nie mają w swojej okolicy dedykowanych sklepów stacjonarnych, w których można kupić czujniki ozonu lub inne podobne produkty.

Pracownicy sklepu zapraszają do skorzystania z ich propozycji także firmy chemiczne, które wykorzystują ozon w codziennych działaniach. Stała kontrola poziomu tego pierwiastka pozwoli zachować bezpieczne warunki pracy, gdyż ozon w reakcji z niektórymi substancjami może zapalić się lub wybuchnąć. Prowadzenie monitoringu jego stężenia w pomieszczeniu zniweluje tego typu zagrożenie.

Dodano: 20-01-2021
Autor: Alicja Dąbrowska
Źródło:
https://www.profshop.pl/czujnik-detektor-ozonu-c-2248_2249.htmlDodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: