SOLID HALE Sp. z o.o.

  • Telefon: 508 143 635
  • WWW: https://solidhale.pl/
  • Miejscowość: Młochów
  • Adres: Młochowska 88
  • Kod pocztowy: 05-831

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Działający na mniejszą i większą (przemysłową) skalę rolnicy mają dziś wiele sposobów na to, by usprawnić swoje działanie i ułatwić codzienną pracę, a także zoptymalizować koszty prowadzenia przedsiębiorstwa. Dotyczy to także budownictwa, które coraz częściej stawia na nowoczesne rozwiązania. Dobrym tego przykładem są budynki stalowe, wznoszone zamiast murowanych, mające nad nimi wiele przewag. Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej.

Do czego można wykorzystać stalowe budynki dla rolnictwa?

Stalowe hale mogą przybierać różne formy i być wykorzystywane na rozmaite sposoby, zwłaszcza że ich twórca, firma SOLID HALE, proponuje rozmaite rozwiązania oraz ich indywidualne dostosowywanie do potrzeb każdego inwestora. Oznacza to, że można zażyczyć sobie wykonanie obiektu idealnie dostosowanego do swoich oczekiwań, warunków przestrzeni, wielkości posesji czy budżetu. Najważniejsze jednak jest planowane wykorzystanie stalowych obiektów. Wiaty rolnicze, mogące przybierać postać zadaszonych budynków ze ścianami lub mieć części nieizolowane, wykorzystywane są przede wszystkim na magazyny, na przykład zboża i innych płodów rolnych czy nawozów. Bardzo ważnym elementem prowadzenia działalności rolniczej jest też wykorzystanie maszyn, które nieraz kosztują ogromne pieniądze, ich odpowiednie zabezpieczanie jest więc niezbędne. Takie obiekty, ze względu na ich metraż i liczne walory, jak ochrona przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi, często są zatem wykorzystywane jako garaże. Można w nich też na przykład dokonywać napraw i konserwacji sprzętu.

Jakie są zalety?

Powodów, dla których stalowe hale coraz mocniej wypierają budynki murowane, jest wiele. Mają one liczne walory, między innymi wznosi się je bardzo szybko, są bowiem niemalże błyskawicznie montowane z gotowych elementów w miejscu przeznaczenia. Poza tym można korzystać z gotowych projektów posiadanych przez firmę, modyfikować je do swych potrzeb bądź zlecić wykonanie projektu od podstaw. Bardzo ważna jest też budowa modułowa. Oznacza to, że najpierw można zbudować mniejszą halę, potem zaś dołożyć kolejne metry kwadratowe, na przykład w miarę rozrastania się przedsiębiorstwa rolnego. W dodatku budowa takich obiektów jest na ogół tańsza niż wznoszenie budynków murowanych, co szczególnie widać gdy potrzebny jest duży metraż.

Dodano: 08-05-2023
Autor: Hanna Zalewska
Źródło:
https://solidhale.pl/oferta/indywidualne-rozwiazania/wiaty-zadaszenia/
https://www.poradniki.zgora.pl/jak-sa-budowane-hale-stalowe/
https://infobudownictwo.pl/hale-stalowe-gdzie-sie-przydaja/


Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: