Turbo-Centrum

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Silniki wyposażone w turbosprężarkę są lżejsze, mniej palą i mają większą moc. Niestety, takie parametry powodują znaczne obciążenia, którym poddawana jest ta część. Jeśli odpowiednio nie zadba się o ten komponent jednostki napędowej, wtedy o awarię nietrudno.

Turbosprężarka składa się z turbiny i sprężarki, które są osadzone na jednym wale. Spaliny zasilają turbinę, natomiast sprężarka dzięki sprężonemu powietrzu zasila silnik. Jego moc wzrasta dzięki większej ilości powietrza dostającej się do cylindra. Rośnie też sprawność całego układu dzięki większemu sprężaniu. Prędkość obrotowa turbosprężarki może wynieść nawet 200 obrotów na minutę, a temperatura pracy przekracza niekiedy 1000 stopni Celsjusza! Takim wymaganiom może sprostać tylko najlepszej jakości część, wykonana z wysokogatunkowych materiałów żaroodpornych i odpornych na korozję. Więcej na ten temat można przeczytać na stronach profesjonalnych serwisów zajmujących się m.in. serwisowaniem turbosprężarek, np. takiego turbo-centrum.com.pl.

To bardzo delikatny komponent silnika, który będzie dobrze pracował tylko wtedy, gdy spełnione zostaną podstawowe zasady użytkowania auta. Przede wszystkim należy zadbać o dobrej jakości olej , aby zanieczyszczenia się nie dostawały się do mieszanki paliwowej. Tak samo ważny jest filtr powietrza. Kiedy jest wadliwy razem z powietrzem mogą być zasysany np. kurz, co grozi uszkodzeniem mechanizmu turbosprężarki. Trzeba tez pamiętać, aby przed szybszą przejażdżką potrzymać silnik na wolnych obrotach w celu dokładnego nasmarowania jego elementów. Tak samo po zakończeniu jazdy obroty powinny zostać wyregulowane.

Na szczęście popsuta turbosprężarka nie oznacza konieczności jej wymiany na nową. W profesjonalnych serwisach można regenerować turbosprężarki, oszczędzając sporą sumę pieniędzy na zakupie nowej. Dobry serwisant nie naprawi jedynie usterki, ale też dotrze do jej źródła, dzięki czemu uchroni turbosprężarkę przed kolejną awarią. Niestety takie niedopatrzenia często skutkują kolejnymi usterkami.

Nie warto oszczędzać na regeneracji turbosprężarek. Profesjonalny warsztat gwarantuje serwis turbosprężarki za pomocą najnowocześniejszych maszyn i uzyskania fabrycznych parametrów.

Dodano: 24-03-2019
Autor: Lena Kołodziej
Źródło:
http://www.turbo-centrum.com.pl/regeneracja-turbosprezarek.htmlDodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: